WIENZO & MAGIA (SCZ FAMILIA) PROMETEUSZ

Za realizację „Prometeusza”, odpowiada legenda polskiej sceny - DJ FEEL-X (Kaliber44) - realizator nagrań, producent i wydawca płyty w ramach swojej firmy Siła-Z-Pokoju Version Records.
Oprócz Wienza i Magii na nowej płycie usłyszeć można m.in. dzieci z Powiatowego Domu Dziecka w Żywcu, które zostały zaproszone do udziału w utworze poruszającym problemy przemocy domowej. Udział w tworzeniu najnowszej płyty mieli również gościnnie muzycy i raperzy tacy jak m.in.: Sianko (gitara), Wojciech Filipek (bas), Żmija, Bodzio i GRB. Skrecze na „Prometeuszu” nagrane zostały przez DJ FEEL-XA i DJ ŻUKA. 

Każda minuta płyty „Prometeusz” jest częścią misji, jaką podjął zespół, aby zmieniać za pomocą muzyki otaczający nas świat oraz sposób patrzenia przez ludzi na muzykę hiphopową.
 

Tytułowy kawałek "Prometeusz" jest wycieczką w czasie do lat dorastania i próbą zmierzenia się z demonami przeszłości.
Jak w większości utworów słychać charakterystyczne dla terenów Podbeskidzia, z którego grupa się wywodzi- skrzypce.
Klasyczny rap przeplatany jest kobiecym wokalem, który ciekawie dopełnia sugestywny przekaz. Grupa często nawiązuje w tekstach
do kultury wysokiej i sam hip hop miesza się na krążku z typowo poetyckimi frazami.
Wienzo, jako autor tekstów, nie boi się eksperymentów muzycznych, czego najlepszym przykładem jest kawałek "Żona Barabasza".
W utworze tym usłyszymy hip hop w konwencji szanty pirackiej. Połączenie tak odległych stylów to jeden z wyróżników, cechujących SCZ Familia. Duża część kawałków ma charakter mocno psychodeliczny. Podróż do krainy bliskiej horrorcore ma miejsce w utworze, w którym dziecko składa szczątki swojej zabitej w nalocie matki recytując przy tym słowa popularnej wyliczanki. Z kolei kawałek "Kwaśne deszcze", do którego powstał również teledysk jest mocno inspirowany psychorapem i dokonaniami na tym polu "Kalibra44".
 

 

To kolejne z serii wydawnictw SIŁA-Z-POKOJU VERSION RECORDS nad którymi pracuje DJ FEEL-X (Wzgórze Ya-Pa-3, Kaliber 44). Prezentują one nieodkryte jeszcze zjawiska w polskim hip hopie i reggae.

 

Tracklista:

01. Intro

02. Prometeusz

03. Wena

04. Czarna Wołga

05. Kwaśne Deszcze

06. Autobiografia

07. Święta Rodzina

08. Pobawmy się w Wojnę

09. Madonna 2

10. Wehikuł

11. Kwestia Honoru

12. Żona Barabasza

 

CENA / PRICE:

20 PLN

Kup płytę / Buy

Samplery

PROMETEUSZ
KWAŚNE DESZCZE