GENERACJA LUNATYKOW WIĘCEJ MOCY

Generacja Lunatyków - zespół pochodzi z Raciborza. Ich początki sięgają końcówki lat 90tych. Wtedy WaryJat, grający solo zaproponował Leonowi Leonidasowi, występującemu w kapeli Kast L.B.W, aby stworzyć poboczny, psychodeliczny projekt o nazwie Generacja Lunatyków. Po dobrze przyjętej w mieście płycie Kast L.B.W "To Nie Może Być Życie" wydanej w 2001 roku nadszedł czas na Generacje!!

 

O ile pierwsze utwory faktycznie były chaotyczne i psychodeliczne to w każdym następnym numerze można było już usłyszeć inspiracje amerykańskim westcoastem i ulicznym brzmieniem. Z biegiem czasu Generacja Lunatyków stawała się ważniejsza od Kast L.B.W co w ostateczności doprowadziło do zawieszenia działalności Kastów. W 2002 roku Lunatycy wypuszczają singiel z amatorskim klipem jednak na demo trzeba było poczekać jeszcze dwa lata. Po pozytywnym odzewie było już jasne, że to coś więcej niż poboczny projekt i zespół bierze się do produkcji pełnego albumu, który ukazuje się w 2005 roku. Na płycie można było usłyszeć surowe uliczne brzmienie i ostre teksty. Pomimo tego Generacja gra dużo koncertów w swoim mieście i poza nim - suportując najważniejszym polskich artystów. Stroną muzyczną pierwszego albumu jak i następnego wydanego w 2009 roku pt "Wiara Nadzieja Miłość" zajął się w większości LeonLeonidas. Pomagali również Fantom Ftm oraz kolega Z L.B.W Junior Kast.

 

Po dwóch latach milczenia Lunatycy postanawiają postawić wszystko na jedna kartę i nawiązują kontakt z warszawskim producentem i realizatorem Zbylem. Większość nowego materiału nagrywana jest pod jego okiem w NADstudio. To dzięki Zbylowi o Generacji usłyszał warszawski raper Fu, co zaowocowało wspólnym kawałkiem.

 

Prawdziwy przełom jednak następuje kiedy Lunatycy poznają legendę polskiej sceny DJ FEEL-Xa. To On po kilku spotkaniach z zespołem, proponuję wydanie materiału w jego wytwórni Siła-Z-Pokoju Version Records. Wtedy dopiero wszystko nabiera nowego tempa. Powstaje tytułowy utwór albumu "Więcej Mocy" przy wsparciu lubelskiego artysty Juniora Stressa i klip do kawałka z gościnnym udziałem polskiego kierowcy rajdowego Maćka Oleksowicza. Wsparcie wokalne na płycie zapewniła również warszawska wokalistka zespołu Lazy - Agnieszka Bil. Muzycznie, oprócz rutyniarzy Leona i Juniora Kasta, świeżą jakość wprowadza raciborski młody producent Anton, który jest już oficjalnym członkiem kapeli.

 

Tracklista:

01.  Hip Hop Scratch: DJ FEEL-X Prod. LeonLeonidas

02. C4 Prod. Anton

03. GjeeLWu ( gościnnie Agnieszka Bil ) Scratch: DJ FEEL-X Prod. LeonLeonidas

04. Do Zakochania Jeden Krok Prod. Junior Kast

05. Wielka Niewiadoma ( gościnnie Agnieszka Bil ) Scratch: DJ FEEL-X Prod. LeonLeonidas

06. Sen Wariata ( gościnnie Agnieszka Bil ) Prod. Anton

07. Niekończąca Się Opowieść Prod. Anton

08. Więcej Mocy ( gościnnie Junior Stress ) Scratch: DJ FEEL-X Prod. Anton

09. Efekt Domina Scratch: DJ FEEL-X Prod. LeonLeonidas

10. Chciałbym Widzieć ( gościnnie Agnieszka Bil ) Prod. LeonLeonidas

11. Życie Po Śmierci ( gościnnie Agnieszka Bil ) Prod. Junior Kast

12. Wszystko W Naszych Rękach ( gościnnie Fu ) Prod. Anton

13. Byłem Jestem Będę Prod. Junior Kast Bas: Kuba Kałużny ( Lazy )

14. W Podróż Dookoła Marzeń Prod. LeonLeonidas

15. Wszystkie Drogi Prowadzą Do... Scratch: DJ FEEL-X Prod. LeonLeonidas

 

CENA / PRICE:

20 PLN

Kup płytę / Buy

Samplery

C4
WIĘCEJ MOCY